Rüya İzle Full HD
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
SN Puanı 7.5 IMDB Puanı 2 Yorum 2,526 Görüntülenme

Rüya İzle Full HD

(2016 - Türkiye)

Yönetmen:

Derviş Zaim

Oyuncular:

Gizem Erdem , Ebru Helvacıoğlu , Dilşad Bozyiğit , Mehmet Ali Nuroğlu , Enis Arıkan
Başarılı yönetmen Derviş Zaim'in yeni ve bir çok bekleyeni olan filmi Rüya..
Derviş Zaim; 1964 yılı doğumlu, Kıbrıs Türkü yönetmen ve yapımcıdır. Başarılı bir lise döneminden sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde işletme bölümünü bitirmiştir. Birleşik Krallık Warwick Üniversitesi'nde kültürel çalışmalar dalında master yapmıştır. Derviş Zaim, İstanbul'da hayatını sürdürmekte ve çeşitli üniversitelerde sinema konusunda ders vermektedir.
Derviş Zaim'in yeni eseri olan "Rüya" da; Sine adlı karakterin Yedi Uyuyanlar Mankıbesi'nden yola çıkarak mağara biçiminde farklı bir cami tasarlamıştır. Günümüzdeki klasik mimarlık örneklerinden pek hoşlanmayan genç bir kadındır. Ancak bu tasarladığı caminin inşaatı sırasında birçok aksilik meydana gelir ve inşaat yarıda kalır. Sine'nin stresten kaynaklı olarak uyku hastalığı başlar ve bir hastanede tedavi olmak için yola koyulur.

Bir gün hastanede uyurken bir rüya görür. Bu rüyada kendini yedi uyuyanlar mitinde, bütün olaylara şahit bir biçimde görür. Rüyadan uyandığında fiziksel ve ruhsal olarak bir takım değişmeler yaşasa da çevresindekiler bunun farkında olmaz. Sine, bu merkeze her gidişinde fiziksel ve ruhsal olarak değişir, zarar görür. Verdiği tepkiler, hal ve hareketleri oldukça değişir. Bunun gün geçtikçe daha da ilerlemesi ile çevresindekiler rahatsız olur ve tedavi olması için baskı yaparlar. Sine bu değişimin geçici olduğu kanaatindedir ve tedavi olmak istemez. Ama zamanla hâl ve hareketlerinin iyice bozulması, geceleri halisünasyon görmeleri iyice fazlalaşınca mecburen tedavi olur.

Uzun bir tedavi süreci geçirir. Bu süreç içerisinde başından oldukça fazla ruhsal sorunlar geçer. Bunların hepsinden kurtulmak için oldukça fazla çaba sarfedip iyileşmek isteyen, eski yaşantısına dönmek isteyen Sine, tedavinin ardından tamamen iyileşip normal hayata dönebilecek mi? Eskiden olduğu gibi mimarlık hayatına devam edebilecek mi ?
Derviş Zaim'in bütün filmlerine olduğu gibi bu filme de ilgi oldukça yüksek. Şimdiden biletler tükenmiş durumda. Yine bir Derviş Zaim klasiği olarak gişe rekorlarını kırması kaçınılmaz olacaktır. Şimdiden film hakkında birçok iyi yorum yapılıyor. Sinemaseverlerin sabretmekte güçlük çektikleri aşikar.

Filmizletekparca.com ekibi olarak tüm izleyicilerimize iyi seyirler dileriz.. Puanınızı, yorumlarınızı ve görüşlerinizi yazmayı unutmayın ..

ikimizin yerine izle


DİKKAT: Diğer izleyicilerimizin de film hakkında bilgi edinmeleri için lütfen yorum yapmayı unutmayınız.

TÜRKİYE’NİN EN YENİ VE EN GÜNCEL SİNEMA PLATFORMUNDASINIZ..!!

Rüya İzle Full HD

Başarılı yönetmen Derviş Zaim’in yeni ve bir çok bekleyeni olan filmi Rüya..
Derviş Zaim; 1964 yılı doğumlu, Kıbrıs Türkü yönetmen ve yapımcıdır. Başarılı bir lise döneminden sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme bölümünü bitirmiştir. Birleşik Krallık Warwick Üniversitesi’nde kültürel çalışmalar dalında master yapmıştır. Rüya izleDerviş Zaim, İstanbul’da hayatını sürdürmekte ve çeşitli üniversitelerde sinema konusunda ders vermektedir.
Derviş Zaim’in yeni eseri olan “Rüya” da; Sine adlı karakterin Yedi Uyuyanlar Mankıbesi’nden yola çıkarak mağara biçiminde farklı bir cami tasarlamıştır. Günümüzdeki klasik mimarlık örneklerinden pek hoşlanmayan genç bir kadındır.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Yorumlar (2)