Pele: Bir Efsanenin Doğuşu İzle Full HD
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 (30 Eylül 2016) IMDB Puanı 2 Yorum 3,121 Görüntülenme

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu İzle Full HD

(2016 - ABD)

Yönetmen:

Michael Zimbalist, Jeff Zimbalist

Oyuncular:

Kevin de Paula , Seu Jorge , Mariana Nunes , Milton Gonçalves , Vincent D'Onofrio
Pele: Bir Efsanenin Doğuşu İzle

Tarihler 23 Ekim 1940'ı gösterdiğinde belkide birçoklarımıızn çocukluk kahramanlarından olan, çocukluğumuzun ve şimdiki zamanın tartışmasız en iyi golcülerinden ve en iyi futbolcularından biri olan, Edison Arantes do Nascimento'nun yani bilinen adıyla PELE'nin hayat hikayesinin anlatıldığı ve sinemalaştırıldığı film ile karşılarınızdayız. Pele ailesi tarafından Pepe takma adı ile çağırılırdı, zman geçtikle kendi kuzenleri tarafından yaramaz anlamına gelen Peli lakabı takıldı kendisine, bu lakapta zaman geçe geçe şimdiki hali olan Pele ismine dönüştü.

Pele mahallede ayakkabı parlatıyordu normal zamanlarında burdan kazandığı parada biraz olsun bir katkıydı onun için. 11 yaşına gelip De Brito'nun onu keşfettiği güne kadar ayakkabı parlatmaya devam etti. Aradan tamı tamına 4 yıl geçti. Pele'yi keşfeden De Brito, Brezilyanın en büyük kulüplerinden Santos'un yöneticileriyle bir günki konuşmasında ağzından şu sihirli sözcükler çıktı. "Bu çocuk, dünyanın en iyi futbolcusu olacak". Evet aslında Pele için hayatındaki en önemli kişilerden biri olan De Brito, belkide bu sözüylede yine Pele'nin hayatını çok güzel bir masala benzeyen bir hayata çevirecek. Pele bi sonraki sezon başladığında, bizim tabirimizle fırtına gibi futbol oynuyor ve ligin yıldız oyuncusu olyor.

Pele kariyeri boyunca kırılması çok ama çok zor olan bir rekoru elinde bulundurmaktadır, bu rekor ise tarih boyunca en çok gol atma rekorudur. Pele inanması güç geliyor biliyorum ama yaşamı boyunca tamı tamına 1281 kez gol atmayı başarmıştır. Futbol tarihinde en çok gol kralı olan oyuncudur. Ve Pele Dünyanın en büyük kupası olan Dünya Kupasını Brezilya formasıyla tam 3 kez kazanmıştır.Hatta öyleki Nijerya Biafra ile yaptığı savaşta sırf Pele'nin maçını izleyebilmek için 2 gün ateşkes ilan etmiştir(Yok Artık). Bir keresindede hakem Pele'ye kırmızı kart gösterip oyundan atmıştır ama taraftarların aşırı tepkisi nedeniyle Pele 15 dakika sonra yeniden sahaya geri dönmüştür. Hakem hiçbir ceza almamıştır bundan dolayı, hatta nerede ise takdir edilmiştir, tabi rakip takımın ne derece hoşuna gitmiştir bu durum onu bilemiyoruz.

Filmizletekparca.com ekibi olarak tüm izleyicilerimize iyi seyirler dileriz.. Puanınızı, yorumlarınızı ve görüşlerinizi yazmayı unutmayın ..

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu İzle


DİKKAT: Diğer izleyicilerimizin de film hakkında bilgi edinmeleri için lütfen yorum yapmayı unutmayınız.

TÜRKİYE’NİN EN YENİ VE EN GÜNCEL SİNEMA PLATFORMUNDASINIZ..!!

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu İzle Full HD

Tarihler 23 Ekim 1940’ı gösterdiğinde belkide birçoklarımızın çocukluk kahramanlarından olan, çocukluğumuzun ve şimdiki zamanın tartışmasız en iyi golcülerinden ve en iyi futbolcularından biri olan, Edison Arantes do Nascimento’nun yani bilinen adıyla PELE’nin hayat hikayesinin anlatıldığı ve sinemalaştırıldığı film ile karşılarınızdayız.

  • Yorumlar
  • Detaylar